PDA

Zobacz pełną wersję : układ wydechowy prośba o opinię - tłumiki asmet

kajojb
28-05-2008, 16:21
Witam,

z racji coraz bardziej denerwujących odgłosów spod auta postanowiłem zrobić przegląd co się tam dzieje. Podjechałem do znajomego (i sprawdzonego) warsztatu zajmującego się tylko tłumikami. Diagnoza - do wymiany oba tłumiki :(

I teraz moje pytanie : koleś strasznie polecał tłumiki asmetu że chociaż są troche droższe to zdecydowanie dłużej wytrzymują szczególnie na gazie. Oba tłumiki to 160+180 zeta - do tego dochodzą pierdółki, uchwyty, uszczelki i robota i wychodzi 450 banknotów NBP. Czy ktoś montował coś takiego u siebie i jak mu sie to sprawuje, bo jak już mam wydać kase to wole raz ale więcej :) - żeby za rok znowu nie poprawiać

Tłumiki mają być zwykłe i ciche a nie jakieś pseudo sportowe popierdziawki

romano
05-06-2008, 21:00
miałem asmeta i zgnił w niecały rok. założyłem teraz komin firmy PŁUCIENNIK i śmiga już chyba ze 2 lata - dodam że na asmecie jeździłem autem gdzie nie było inst. gazowej

wlojer
07-06-2008, 21:23
Mam asmeta (ostatni tłumik "płaski" nie "trójkąt") od ponad 3 lat i zero problemów. W tej chwili układ wygląda tak na ok 50 % zużycia. Mam vectrę ,która jest z grudnia 1998 roku i jak widać na oryginale jeździłem do 2004 też grudnia zresztą (czyli 6 lat). Jeżdżę cały czas na gazie. Uważam, że asmet za te pieniądze to niezła firma.

kajojb
08-06-2008, 14:19
Ja tłumiki założyłem już środę i jak na razie chodzi ładnie cichutko. Ile wytrzymią to zobaczymy, jakby co mam 2 lata gwarancji :)

abgar
17-06-2008, 16:31
tłumiki asmetu że chociaż są troche droższe
Eeeeee....od czegą są droższe ? To są jakieś tańsze od asmetowych ?:p
Zakładałem 2 razy w życiu ich wyroby. 1 raz jak nie wiedziałem co to za g..., 2 raz do furki przed sprzedażą. Ogólnie wytrzymują okres gwarancji + 1 miesiąc Czasem ( jak wspominał kolega powyżej ) wytrzymują dłużej ale to przez pomyłkę jak za dobrej blachy użyją.
"Pierdzące" odgłosy z rury i dzwiekowe wrażenia jak z Poloneza są w gratisie :lol2:

mkaminski100
20-06-2008, 11:16
Sprawdz Polmostrow – sa chyba najtansi do jakosci. Wiele osob twierdzi, ze sa dobre. Tlumik wytrzyma tak dlugo jak bedziesz jezdzil (krotkie odpalania - rok, trasy 3-4 lata). Jezeli dadza Ci 2 lata gwarancji to bierz. Inaczej kupuj to co tanie.
Wg mnie kolejne w drabince sa Bosal I Walker a potem produkty oryginalne. Roznica jest nie tylko w dlugosci zycia ale I dzwieku. No ale cena…