index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra A ( 1988 - 1995 )

Vectra A ( 1988 - 1995 ) Tematy związane ze sprawami technicznymi modelu Opla Vectry A

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-12-2006, 20:17   #1
Niko

Awatar Niko

Auto: Vectra B 1.8 16V
Domyślnie Słabo grzeje-co może być??

Witam mam dylemat, nawet po przejechaniu 30 km słabo grzeje, sprawdzałem płyn w chłodnicy-jest prawie na maxa, temperatura na dworzu ok 0' a tu lipa, zaczynam się martwić, co to będzie jak będzie -20'?? Rok temu robiłem "płukanie nagrzewnicy pod ciśnieniem" jakiś czas był spokój.Może powinienem wymienić na nową nawet podróbkę?? temperatura silnika z tego co pokazuje, nawet przy staniu nie przekracza 80" (jedna kreska przed 90"-nie wiem ile to jest) może jakis kabelek się wypiął?? płyn nie ucieka, sucho pod samochodem, nie wiem, co to może być?? pozdrawiam i czekam na rady..
Niko jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2006, 20:22   #2
vectra45gx

Awatar vectra45gx

Auto: VB FL Z22SE / X20DTH
Domyślnie

z tym miernikiem temperatury to one tak mają. na bank masz zapchaną nagrzewnice lub możesz mieć popękane łapki na pompie wodnej. ale jak ci sie nie przegrzewa to nie będzie wina pompy. najlepiej zdemontować nagdzewnice i wsypać w nią jakiegoś środka do dezynfekcji "KRETA" i przepłukać po chwili kilka razy i powinno diałać. z bratem w Scorpio tak kiedyś robiliśmy i efekt był zagrzebisty!!!

Serwis Klimatyzacji z dojazdem do klienta w Bydgoszczy i okolicach - Samochody i maszyny rolnicze. Napełnianie i odgrzybianie Konkurencyjne ceny!
Naprawa Samochodów osobowych, Serwis Wulkanizacji.
Mechanical Desktop
vectra45gx jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 08:28   #3
long

Awatar long

Auto: Vectra C 1.9 CDTI 2k4 GTS
Domyślnie

Czyli sugerujesz vectra45gx że nie trzeba wymieniać nagrzewnicy? Bo ja mam podobny problem, nie grzeje tak fajnie jak powinno. Zeszłej mroźnej zimy to szyby od wewnątrz mi zamarzały

Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz mieć 2 dni wolnego.
long jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 08:32   #4
Kakol

Awatar Kakol

Auto: Honda Civic Coupe
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez long
Zeszłej mroźnej zimy to szyby od wewnątrz mi zamarzały
a to normlany efekt kiedy masz nagrzane auto i zostawiasz je na morzie roznica temp powoduje parownei szyb od srodka co po czasie przechodzi w szron
wiec nalezy przprowadzac prosty zbaieg albo wietrzenie auta przez otwarcie drzwi an chwile badz wlaczenie zimnego powietrza z nawiewow
Kakol jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 09:31   #5
6banan

Auto: ...w podpisie
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez vectra45gx
najlepiej zdemontować nagdzewnice i wsypać w nią jakiegoś środka do dezynfekcji "KRETA" i przepłukać po chwili kilka razy i powinno diałać
....oczywiście !!!!...że zadziała !!!!!!
...fabrycznie nagrzewnice wa VA są robine z mosiądzu......

...i tak sie niekorzystnie składa ...że
Cytat:
do dezynfekcji "KRETA"
...zawiera HCl...czyli kwas chlorowodorowy...który....
...w połączenie z mosiądzem (stop Cu -miedzi i Zn -cynku)...tworzy związek....
...wypierający atomy Cu ...i usuwa je.....!!!!!!!!!!
...czyli robi ze stopu (Mosiądzu) ...roz(s)top......

...czyli rozszczelnia !!!!!!!!!!

Cytat:
tak kiedyś robiliśmy i efekt był zagrzebisty!!!
...LUDZIE...."KRET" nie działa na aluminium!!!!....
...po prostu kret Ci "wymył" z nagrzewnicy ....tzw."kamień kotłowy" ...czyli CaCO3....
...i pozostawił reszte ...bo sam pisałeś , że płukałeś układ......

...więc nie używajcie KRETA....!!!!!!!!

Pozdrawiam
VU #18
VA GT C20XE HTB - czas minął...
...jest: Volvo V40 T4 (200KM) i Mazda 6 (163KM , 419Nm)
6banan jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 09:49   #6
Niko

Awatar Niko

Auto: Vectra B 1.8 16V
Domyślnie

Co się lepiej opłaca, wyjąć nagrzewnicę i ją przepłukać (czym?????) czy lepiej kupić jakąś nową podróbkę??
Niko jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 10:34   #7
long

Awatar long

Auto: Vectra C 1.9 CDTI 2k4 GTS
Domyślnie

Czyli wniosek taki, nie płukać Kretem oraz żadnymi preparatami uszczelniającymi. To czym? Mam właśnie zamiar wyjąć nagrzewnicę w weekend i ją wyczyścić, przy okazji wymiana płynu na zimowy.

Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz mieć 2 dni wolnego.
long jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 12:14   #8
6banan

Auto: ...w podpisie
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Niko
Co się lepiej opłaca, wyjąć nagrzewnicę i ją przepłukać
...ale o co Wam chodzi !!!?????...bo to , że Vectra ma źle rozwiązane ogrzewanie to sie zgadzam !!!!!...
...ale co ????...nie grzeje Wam w ogóle???? :?:
....bo jeżeli grzeje ...(ale nie tak jak w fordzie czy fiacie..)....to lepiej tego nie ruszać !!!! ...
...chyba że cieknie ....to TYLKO wymiana na NÓWKE !!!!...żadnych używek!!!!!!! ...bo sie za 3 m-ce narobicie .....jak poniżej ..."jak bure konie"!!!!!!

Cytat:
Zamieszczone przez long
Mam właśnie zamiar wyjąć nagrzewnicę w weekend i ją wyczyścić
........życze ....powodzenia!!! :!: :!: :roll: .... sie narobicie jak bure konie ...a efekt bedzie zbliżony !!.....

...po prostu ....Opel fabrik fehler....(błąd fabryczny Opla...)

...Klubowicze ....do tego się dostosowali...
......albo zamontowali Webasto(niezależne ogrzewanie)...albo mają grzane zice(fotele).... 8) :wink:

Pozdrawiam
VU #18
VA GT C20XE HTB - czas minął...
...jest: Volvo V40 T4 (200KM) i Mazda 6 (163KM , 419Nm)
6banan jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 08-12-2006, 20:00   #9
vectra45gx

Awatar vectra45gx

Auto: VB FL Z22SE / X20DTH
Domyślnie

małe sprostowanie tej mojej wypowiedzi... z tym "KRETEM" to był przykład panowie. można przecież wypłukać różnymi płynami udrażniaącymi rury. a z rąd ja mam wiedzieć że vectry mają nagrzewnice z mosiądzu??? nie dobierałem się nigdy do niej i tyle. w innych autach płukałem i działa aż do dziś.

Cytat:
Zamieszczone przez 6banan
...LUDZIE...."KRET" nie działa na aluminium!!!!....
...po prostu kret Ci "wymył" z nagrzewnicy ....tzw."kamień kotłowy" ...czyli CaCO3....
...i pozostawił reszte ...bo sam pisałeś , że płukałeś układ......

...więc nie używajcie KRETA....!!!!!!!!

a czy ktoś mówił że aluminium się zepsuło??? scorpio ma aluminiowe nagrzewnice, po prostu udrożniliśmy kanały przepływowe w nagrzewnicy i tyle o scorpio...

jak zdemontujecie nagrzewnice to zalejcie ją ciepłą wodą i zobaczcie w ilu procentach działa. jak chcecie to przepłuczcie kilka razu pod ciśnieniem lub jakimiś preparatami które nie zrzerają mosiądzu ani miedzi (powinno być napisane na preparacie) i wtedy po zakończonym płukaniu zalejcie jeszcze raz ciepłą wodą i wtedy zobaczycie czy coś wam się udrożniło czy nie. jeśli nie to montujcie nową nagrzewnice i śmigajcie dalej!!!

Serwis Klimatyzacji z dojazdem do klienta w Bydgoszczy i okolicach - Samochody i maszyny rolnicze. Napełnianie i odgrzybianie Konkurencyjne ceny!
Naprawa Samochodów osobowych, Serwis Wulkanizacji.
Mechanical Desktop
vectra45gx jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-12-2006, 02:32   #10
talasiek

Domyślnie

A od kiedy Opel Vectra ma słabe ogrzewanie :shock: U mnie po 10 min od odpalenia nikt nie może usiedzieć tak jest gorąco (w mrozy też) Nawet ze środkowego nawiewu dmucha sobie ciepłym powietrzem, oczywiście chłodniejszym niż z reszty... Za to kumpel ma Omęgę B i choćby 100 km przejechał zawsze będzie miał chłodno... Zatem współczuję tym, którym Viki nie chce tak ładnie grzać, bo wiem co to znaczy jeździć w zimnym samochodzie Zatem nie zgodzę się z tym, że Opel Vectra A ma fabryczną wadę związaną z ogrzewaniem... no chyba, że mam jedyny egzemplarz bez tej wady :twisted:
talasiek jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra A ( 1988 - 1995 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów