index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra A ( 1988 - 1995 )

Vectra A ( 1988 - 1995 ) Tematy związane ze sprawami technicznymi modelu Opla Vectry A

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-01-2010, 23:56   #1
piotrek88stce

Auto: Vectra A 1.8i
Domyślnie cos stuka w lewym przednim kole podczas jazdy powyżej 80km/h

Witam wszystkich
Mam problem w swojej Vectrze A, podczas jazdy powyżej 80km/h cos zaczyna stukac w lewym przednim kole (bynajmniej tak slychac) jakby byl jakis kamyk w oponie ( sprawdzalem i nie ma) i wyczuwam lekkie drgania na kierownicy, natomiast gdy lekko skrece w lewo lub prawo troche ustaje lecz gdy zaczynam prostowac kierownice znowu zaczyna stukac. Gdy stoje na parkingu i zaczne ruszac kolem slychac jakies stukanie (wyczuwam luz).

Ktoś wie co to moze byc?

Jeśli chodzi o opony to mam nowki wywazone, felga prosta wiec mysle ze to nie jest przyczyna.

Ostatnio edytowane przez piotrek88stce ; 06-01-2010 o 00:14.
piotrek88stce jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-01-2010, 07:49   #2
motyl

Auto: va1,8 cd
Domyślnie

To może być wiele rzeczy . Któraś końcówka . ja miałem kiedyś coś podobnego to okazało się ,że nabił mi się śnieg pod kołpak i też waliło . Najlepiej podjedz do zakładu co robią przeglądy zapłacisz 20pln.[przynajmiej tak jest u mnie w okolicy] i tam ci powiedzą co to może być
motyl jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 06-01-2010, 09:04   #3
piotrek88stce

Domyślnie

chyba tak zrobie, tylko narazie jest slabo z kasa
Stare 07-01-2010, 06:33   #4
Maroo

Auto: VA CD C18NZ
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez piotrek88stce Zobacz posta
chyba tak zrobie, tylko narazie jest slabo z kasa
Jeśli poleciała jakaś tuleja gumowo-metalowa to powolutku będą lecieć kolejne... i z kiludziesięciu zł zrobi się kilkaset... Lepiej to sprawdzić póki czas.
Kiedyś tak miałem i była to wina końcówki drążka kier. Możesz to wstępnie sprawdzić sam. Jeśli jest luz, to wyczujesz, jak przytrzymasz ręka, w tym czasie niech ktoś Ci rusza kierownicą w jedną i drugą stronę. Podobnie z łożyskiem górnym na kolumnie.
Bo tuleje na wahaczach to już raczej szarpaki, w domu tego nie zdiagnozujesz.

P.S. A piszesz że stuka na parkingu. Ale stuka jak ruszasz kołem w poziomie (prawo-lewo) czy w pionie jak szarpiesz? Podnieś przód na podnośniku i sprawdź czy nie masz luzu na łożysku (wyczujesz jak będziesz ruszał w pionie)
Maroo jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 07-01-2010, 08:03   #5
Firewall

Awatar Firewall

Auto: VA C16NZ
Domyślnie

A u mnie też coś postukuje i to w tym samym kole. Z tym, że u mnie to wygląda tak, że najbardziej to słychać jak np. skręcam kołami w prawo to wtedy jest takie leciutkie cykliczne postukiwane, no i jak jadę po dziurach to też słychać i wtedy to niezależnie, czy koła są skręcone czy jadę na wprost. Więc ewidentnie coś już się "wybiło" Co to mogłoby być? Dodam, że amortyzator raczej to nie jest, ponieważ był nie aż tak dawno wymieniany. Ja obstawiam jakąś tuleję, tylko jaką??
Firewall jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 07-01-2010, 12:34   #6
piotrek88stce

Domyślnie

P.S. A piszesz że stuka na parkingu. Ale stuka jak ruszasz kołem w poziomie (prawo-lewo) czy w pionie jak szarpiesz?

W pionie, wyczuwam luz i cos stuka podczas gdy ruszam kolem. Byc moze to wlasnie bedzie koncowka drazka kierowniczego.
Stare 01-02-2010, 14:59   #7
chipis

Auto: VA 2.0
Domyślnie

Witam! nie chce zakładać nowego wątku, dlatego sie podepne. Moj problem wygląda następująco- dziś wymienilem z przodu opony na zimówki(używane)po tej całej operacji coś zaczęło mi "bić" z przodu,wydaje mi się że w lewym kole.Przed wymianą było ok. Oczywiście wróciłem się do zakładu i założyli mi drugi komplet opon i jest ten sam efekt. Koła są wyważone. Majster powiedział że możliwe że opony muszą się "dopasować" do felgi. Odgłosy w kołach są takie jakby była przebita opona,które słychać zwłaszcza przy hamowaniu od 80km do 0, żadnego telepania nie odczuwam, tylko ten odgłas a'la jadący pociąg. Wie ktoś co to może być?
chipis jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 01-02-2010, 17:58   #8
mateo GT

Awatar mateo GT

Auto: VA C20NE 93r. pakiet GT:)
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez chipis Zobacz posta
Majster powiedział że możliwe że opony muszą się "dopasować" do felgi.
To ja nie wiem czy wogole takiego goscia mozna majstrem nazwac niby jak sie musi opona do felgi dopasowac... ja osobiscie nigdy o czyms takim nie slyszalem i nie mysle by tak moglo byc... a te opony to przypadkiem nie nadlewki??? ja bym stawial ze to opona jest uwalona...
mateo GT jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 01-02-2010, 19:26   #9
chipis

Auto: VA 2.0
Domyślnie

hmm czy nadlewka to nie wiem, miała być zwykła używka, koleś powiedział że jak sie nie poprawi to mam w środe przyjechać. dziwne że na dwóch kompletach pod rząd takie coś sie robiło...
chipis jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 01-02-2010, 21:13   #10
tomek_3100

Awatar tomek_3100

Auto: Znowu VB kuuumbi:P
Domyślnie

Może oponki zhamowane. I stąd walą.
Albo też skoro majster taki to ciekawe kiedy maszynkę do wyważania ustawiał(regulował).
Może tu problem niby mu sprzęt pokazuje że koło wyważone a to błędy pomiaru
tomek_3100 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra A ( 1988 - 1995 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów