index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Vectra C ( 2001 - 2008 ) Sprawy techniczne Opla Vectry C

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-03-2010, 08:15   #1
maciek-max

Auto: Vectra 1.9 CDTI 100KM
Domyślnie Drgania kierownicy na wolnych obrotach

Jestem posiadaczem Vectry od jakiegoś miesiąca, silnik 1.9 cdti 100KM. Od kilku dni na wolnych obrotach widać wyraźnie jak drży kierownica. Czytałem już inne posty, jednakże nie ma konkretnej odpowiedzi. Przy mniej więcej 900obr./min. widać tylko delikatne drżenie, natomiast kiedy obroty spadają do około 800 zaczyna mocno drżeć. Niekiedy tak drży, że słychać kluczyki w stacyjce obijające się jeden o drugi. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek i udało mu się z tym uporać prosiłbym o jakąś radę.
maciek-max jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2010, 17:55   #2
pool21

Auto: VC GTS 1.8
Domyślnie

Witam stawiam na poduszki silnika albo dwumas
pool21 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 12-03-2010, 23:32   #3
Oski

Awatar Oski

Auto: X20XEV
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez maciek-max Zobacz posta
Jestem posiadaczem Vectry od jakiegoś miesiąca, silnik 1.9 cdti 100KM. Od kilku dni na wolnych obrotach widać wyraźnie jak drży kierownica. Czytałem już inne posty, jednakże nie ma konkretnej odpowiedzi. Przy mniej więcej 900obr./min. widać tylko delikatne drżenie, natomiast kiedy obroty spadają do około 800 zaczyna mocno drżeć. Niekiedy tak drży, że słychać kluczyki w stacyjce obijające się jeden o drugi. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek i udało mu się z tym uporać prosiłbym o jakąś radę.
Tylko kierownica drzy?
Oski jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-03-2010, 12:31   #4
maciek-max

Auto: Vectra 1.9 CDTI 100KM
Domyślnie

Praktycznie drży kierownica bo to widać. Drżenie auta jest też, ale to raczej dlatego, że to diesel. Najbardziej denerwuje mnie to drżenie kierownicy. Jeżeli chodzi o dwumas to zakładam że nie, ponieważ oprócz drżenia nie mam innych dolegliwości. No i przestaje jak wskoczą trochę wyżej obroty.
maciek-max jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2010, 20:11   #5
fanopel

Auto: VC 1,9 CDTI 150 KM
Domyślnie

Odgrzewam temat. Mam to samo. Wczoraj stojąc w korku poczułem drżenie, a silnik odgłos pracującego silnika stał się jakby ciut niższy. Drżenie znika na wyższych obrotach. Auto jeździ OK, przyspiesza OK, nie szarpie. Ma ktoś jakiś pomysł? Szkoda, że maciek-max nie napisał, czy rozwiązał problem.

VU # 298
Witaj w krainie, co wszystko ginie!
Zobacz: http://mojepodlasie.cba.pl
fanopel jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 18-11-2010, 07:00   #6
lolekx

Auto: VC 1,8 16V '04
Domyślnie

witajcie,
mialem podobnie w swojej 1,8 ,
u mnie akurat była wymieniana jedna z poduch (ta dochodzaca jakby pod chlodnice) po wymianie nie dalo sie jezdzic (wymianilem sam wklad) , wic kupilem na allegro uzywke oryginal z cala lapa za 90 zł wyminilem i jak reka odjal , sam wklad kosztowal 100zł i byl jak widac lipny

pozdrawiam
lolekx jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 02-12-2010, 15:00   #7
Andwroc

Auto: Opel Vectra C 1.9 CDTI
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez maciek-max Zobacz posta
Mam podobny problem drży mi kierownica ale na zimnym silniku ,czy to normalne w dieslu a mam 1.9 120km ???
Andwroc jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 22-07-2012, 23:48   #8
Redsik

Awatar Redsik

Auto: Vectra C 1.9 CDTI
Domyślnie

Witam.Odgrzeje troche temat ale mam podobny problem.Jak samochod odpale to wydaje mi sie ze za bardzo drzy silnik.Jutro sprobuje nagrac filmik.Wiem ze mam do wymiany poduszke skrzyni ale czy ona moze miec wplyw na drzenie silnika??Drganie wystepuje tylko na wolnych obrotach jak dodam delikatnie gaz to drzenie ustaje.Mysle tez o poduszcze silnika ale nie mam jak jej sprawdzic.
Redsik jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-07-2012, 06:04   #9
Hobbit1975

Auto: VC 1.9CDTI
Domyślnie

U mnie takie drganie częściowo zlikwidowała wymiana poduszki przedniej i tylnej (mechanik sprawdził - były w widoczny sposób zużyte) oraz regeneracja wtryskiwaczy(końcówki były już zużyte); potem się okazało że drgania generalnie były wywoływane przez kończącą się dwumasę (były bardzo słabe oznaki tego faktu; musiałem jeszcze troszkę pojeździć żeby się bardziej nasiliły ) - po wymianie brak drgań. Także drgania w aucie to problem złożony . Zacznij od poduszek pod silnikiem i skrzynią bo to najprostsze i najmniej kosztowane...
Hobbit1975 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 23-07-2012, 06:22   #10
M i k E

Awatar M i k E

Auto: VC
Domyślnie

300+ średnio od sztuki za dobry produkt, to tez nie tak znów tanio

Pozdrawiam!

-- MikE --
M i k E jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów