index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Vectra C ( 2001 - 2008 ) Sprawy techniczne Opla Vectry C

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-02-2011, 16:47   #41
grigor82

Auto: vetra C2.2 DTI
Domyślnie

Witam
jestem tu nowy ale od dluzszego czasu sledze forum, ale do rzeczy
jakis czas temu zapalila mi sie kontrolka ABS i TC. Diagnoza na kompie wykazala "czujnik lewego przedniego kola" piasta wymieniona na nowa razem z czujnikiem, styki wszystkie przejrzane i oczyszczone ale kontrolki dalej sie swieca. Skasowanie bledu na kompie nie jest mozliwe i stad moje dalsze pytanie o ewentualne przyczyny tej usterki.
pozdrawiam
grigor82 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-02-2011, 16:49   #42
Przemk0

Awatar Przemk0

Auto: VC GTS 2.2 DTI+
Domyślnie

być może czujnik kąta skrętu ale to powinno wyjść na techu

Seicento 0.9 1999-2005
VB 1.7 TD ISUZU 2005-2007
Jest VC GTS 2.2 DTI 148KM 350Nm

Przemk0 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-02-2011, 17:15   #43
dandiego

Awatar dandiego

Auto: VC 1.9CDTI 150KM, Z19DTH
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez grigor82 Zobacz posta
Witam
jestem tu nowy ale od dluzszego czasu sledze forum, ale do rzeczy
jakis czas temu zapalila mi sie kontrolka ABS i TC. Diagnoza na kompie wykazala "czujnik lewego przedniego kola" piasta wymieniona na nowa razem z czujnikiem, styki wszystkie przejrzane i oczyszczone ale kontrolki dalej sie swieca. Skasowanie bledu na kompie nie jest mozliwe i stad moje dalsze pytanie o ewentualne przyczyny tej usterki.
pozdrawiam
na razie świecą, później dojdzie kierownica z wykrzyknikiem i tak czy tak CIM Cię czeka, miałem ten sam objaw i dzis wymieniłem CIM + programowanie TECHEM uleczyło ten problem.
dandiego jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-02-2011, 18:33   #44
yarek82

Awatar yarek82

Auto: Insignia ST A20DTH
Domyślnie

miałem to samo co ty grigor i u mnie były kable walnięte(przy amorku), mi swiecił jeszcze błąd zawieszenia IDS
co skasowałem błąd to po chwili było to samo
mi najpierw pokazywało na kompie ze to czujnik przedniego koła lewego, a póżniej sie okazało ze to przewody
dobry elektryk powinien to wychaczyc
ja tez chciałem piasty kupowac ale póżniej sie okazało ze czujnik ABS i IDS są dobre a problem był z połączeniem
zostały polutowane przewody i problem zniknął

INSIGNIA ST A20DTH 20" on board
RIDE IT LIKE YOU STOLE IT
www.sae.pl
yarek82 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-02-2011, 20:22   #45
kamilosxxx

Auto: VECTRA C 1,8 16V
Domyślnie kontrolka ESP-TC

Witam. Swoją Vectrę posiadam dopiero dwa miesiące i przez ten czas włożyłem już w nią dosyć sporo kasy i sprawiła mi sporo problemów , więc zanim pojadę do ASO proszę o radę i pomoc. Mianowicie tak jak w postach innych kolegów chodzi o kontrolkę ESP- TC ,wcześniej zapalała się co jakiś czas i gasła a teraz pali się na okrągło (ABS gaśnie). A dodatkowo słychać jakieś dziwne metaliczne odgłosy jakby łożysko Macphersona ale to wykluczam bo podnosiłem samoch. i nie ma żadnych oporów i trzasków. A jeszcze dzisiaj zapaliła się kontrolka: kierownica z wykrzyknikiem. Przewody o których pisaliście sprawdzał elektryk (ale nie mam do niego pewności) Więc jeszcze raz proszę o radę co mam zrobić i czy jechać do ASO pod komputer. Dzięki.
kamilosxxx jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 09-02-2011, 21:31   #46
dandiego

Awatar dandiego

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez kamilosxxx Zobacz posta
Witam. Swoją Vectrę posiadam dopiero dwa miesiące i przez ten czas włożyłem już w nią dosyć sporo kasy i sprawiła mi sporo problemów , więc zanim pojadę do ASO proszę o radę i pomoc. Mianowicie tak jak w postach innych kolegów chodzi o kontrolkę ESP- TC ,wcześniej zapalała się co jakiś czas i gasła a teraz pali się na okrągło (ABS gaśnie). A dodatkowo słychać jakieś dziwne metaliczne odgłosy jakby łożysko Macphersona ale to wykluczam bo podnosiłem samoch. i nie ma żadnych oporów i trzasków. A jeszcze dzisiaj zapaliła się kontrolka: kierownica z wykrzyknikiem. Przewody o których pisaliście sprawdzał elektryk (ale nie mam do niego pewności) Więc jeszcze raz proszę o radę co mam zrobić i czy jechać do ASO pod komputer. Dzięki.
Nie koniecznie do aso, poszukaj kogoś z Techem kto Ci taniej sprawdzi, patrząc na twoje objawy poczytaj dwa posty wyżej, które napisałem i od dziś mam po problemie, objawy były identyczne jak u Ciebie. bez techa nic się nie dowiesz ale stawiam i jestem pewien wręcz że wyskoczy błąd: czujnik kąta skrętu Więc zacznij szykować ok 850zł bez rabatów za tańszego Cima lub ok 1800zł jak masz nowszego.

W ASO płaciłem 594zł po rabatach i to mnie ucieszyło :P
Stare 09-02-2011, 21:55   #47
Przemk0

Awatar Przemk0

Auto: VC GTS 2.2 DTI+
Domyślnie

nawet jak masz tego droższego CiMa to ten tańszy też podejdzie ( o szczegóły pytaj kolege KALI)
ile Ty masz zniżek ,że zapłaciłeś zamiast 850 zł 594zł bo max można mieć chyba 15% a w tym przypadku musiałbyś mieć 30 %

Seicento 0.9 1999-2005
VB 1.7 TD ISUZU 2005-2007
Jest VC GTS 2.2 DTI 148KM 350Nm

Przemk0 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 10-02-2011, 15:26   #48
kamilosxxx

Auto: VECTRA C 1,8 16V
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez dandiego Zobacz posta
Nie koniecznie do aso, poszukaj kogoś z Techem kto Ci taniej sprawdzi, patrząc na twoje objawy poczytaj dwa posty wyżej, które napisałem i od dziś mam po problemie, objawy były identyczne jak u Ciebie. bez techa nic się nie dowiesz ale stawiam i jestem pewien wręcz że wyskoczy błąd: czujnik kąta skrętu Więc zacznij szykować ok 850zł bez rabatów za tańszego Cima lub ok 1800zł jak masz nowszego.

W ASO płaciłem 594zł po rabatach i to mnie ucieszyło :P
Witam. Kolego masz rację. Pojechałem dzisiaj do warsztau i podpięli vectrunię pod kompa i wyskoczyły błędy C0460 z opisem czujnik kąta skrętu i bład U2143. Napewno komputer nie był specjalistyczny pod opla bo test wykonywałem u kumpla w citroenie. Więc proszę o radę czy jechać do ASO aby potwierdzić tą diagnozę ( koszt 85zł.) czy nie i co mam dalej zrobić. Dzięki.
kamilosxxx jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 10-02-2011, 16:39   #49
dandiego

Awatar dandiego

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Przemk0 Zobacz posta
nawet jak masz tego droższego CiMa to ten tańszy też podejdzie ( o szczegóły pytaj kolege KALI)
ile Ty masz zniżek ,że zapłaciłeś zamiast 850 zł 594zł bo max można mieć chyba 15% a w tym przypadku musiałbyś mieć 30 %

na Cima 30% (cena wyjściowa 849zł) a reszta w przedziale 25-32%
Stare 10-02-2011, 16:41   #50
dandiego

Awatar dandiego

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez kamilosxxx Zobacz posta
Witam. Kolego masz rację. Pojechałem dzisiaj do warsztau i podpięli vectrunię pod kompa i wyskoczyły błędy C0460 z opisem czujnik kąta skrętu i bład U2143. Napewno komputer nie był specjalistyczny pod opla bo test wykonywałem u kumpla w citroenie. Więc proszę o radę czy jechać do ASO aby potwierdzić tą diagnozę ( koszt 85zł.) czy nie i co mam dalej zrobić. Dzięki.
Jak w ASO biorą 85zł to się nawet chłopie nie zastanawiaj, jak Ci za tanio to wleć do aso SZpot Poznań 160zł podłączenie.
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Vectra C ( 2001 - 2008 )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów