index.php index.php

Wróć   Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Insignia ( 2008 - w produkcji )

Insignia ( 2008 - w produkcji ) Opel Insignia - następca Opla Vectry

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-07-2011, 21:15   #1
mnowak7

Auto: Insignia ST 2.0T 4x4 AT
Domyślnie Czujniki parkowania - problem i rozwiązanie

Hej,

Może komuś się przyda... Od pierwszego dnia po odebraniu pojazdu miałem problem z czujnikami parkowania, czasem działały dobrze a czasem po ich załączeniu słychać było tylko pisk tak jak bym był blisko przeszkody (a nie byłem) Mycie czujników nie pomagało. Dzisiaj podjechałem do ASO pogadać najpierw ze sprzedawcą, okazało się, że jeden ze sprzedawców wiedział, że jest problem drgającej tablicy rejestracyjnej w ramce, która to ogłupia czujniki - w serwisie dokręcili mi tablicę śrubami i póki co problem ustąpił.... (zobaczymy na jak długo)

Pozdrawiam Marcin
mnowak7 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-07-2011, 07:19   #2
marcinsobi

Awatar marcinsobi

Auto: Insignia 2.0 CDTI 190KM
Domyślnie

warto napisac ze chodzi o ramke przednia ,u mnie bylo tak samo ,po przykreceniu tablicy blad sie nie pojawia
marcinsobi jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-07-2011, 08:02   #3
mnowak7

Auto: Insignia ST 2.0T 4x4 AT
Domyślnie

Dokładnie tak jak piszesz, ramka przednia. To zresztą słychać bo pisk jest inny dla czujników przednich i tylnych.
mnowak7 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-07-2011, 16:05   #4
marcov

Auto: hh
Domyślnie

Producent przewidzial punkt mocowania ramiki tylko w dwoch miejsach co jest niestety nie wystarczajace bo ramka odstaje na zewnetrznych krawedziak co jest okresowo "widziane" przez przednie czujniki parkowania. Jak juz koedzy wyzej napisali, wystarczy przymocowanie rowniez na brzegach i problem znika.
marcov jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-07-2011, 19:43   #5
dejot

Auto: Insignia 2.8
Domyślnie

Przyklejcie sobie tablice na dobrej taśmie piankowej bezpośrednio do zderzaka bez tych syfiastych ramek a problemu nie będzie tak z czujnikami, drżeniem blach lub szybką ich kradzieżą, a przy okazji będzie to też przyzwoiciej wyglądać. Płacą Wam dealerzy za wożenie swoich reklam na tych ramkach, że większość tak się kurczowo trzyma tego wiecznie trzęsącego się dziadostwa?
dejot jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-07-2011, 20:10   #6
ike

Awatar ike

Auto: 2.0t , 1.9 TID
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez dejot Zobacz posta
Przyklejcie sobie tablice na dobrej taśmie piankowej bezpośrednio do zderzaka bez tych syfiastych ramek a problemu nie będzie tak z czujnikami, drżeniem blach lub szybką ich kradzieżą, a przy okazji będzie to też przyzwoiciej wyglądać. Płacą Wam dealerzy za wożenie swoich reklam na tych ramkach, że większość tak się kurczowo trzyma tego wiecznie trzęsącego się dziadostwa?
1. Napisz jaka dobra taśma piankowa utrzyma tablicę ?
2. Masz na myśli odkręcić całość ramki i przykleić po krawędziach tablicę do powierzchni zderzaka ?

PS tak z innej beczki - może masz może w ofercie zakłdanie odcięcia zapłonu czy tylko kompletne alarmy ?
ike jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 28-07-2011, 21:45   #7
dejot

Auto: Insignia 2.8
Domyślnie

1. Ja od lat zawsze kleję tablice na dwustronnych taśmach piankowych Rolfix (tylko biała - nie do zdarcia). Czarne, np. APP słabo trzymają i po czasie same odłażą.
2. Tak, ale nie tylko po krawędziach - kleję prosto do lakieru bez tego plastikowego g.... przynakmniej w 4-5 pionowych liniach (gdzie nie ma wytłoczonych liter i cyfr).
Nawet znalazłem jakieś foty gdzie widać tablicę.

PS
Co masz na myśli przez "zakładanie odcięcia zapłonu"?
Chodzi o dodatkowy immoboliser czy jakąś antyporwaniówkę, czy jedno z drugim?
Wyjściowo może być takie coś: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=1,5&kid=5
Tylko ze samo urządzenie to max 20% powodzenia - dla zmyłki i dobrej skuteczności każde ustrojstwo trzeba indywidualnie trochę mocniej zamodzić podczas instalacji.
dejot jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry > Garaż > Insignia ( 2008 - w produkcji )

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów